FROZEN FRAPPE PEEL - EKSFOLIACJA CHEMICZNA

FROZEN FRAPPE PEEL - EKSFOLIACJA CHEMICZNANowość na rynku – najsilniejsza eksfoliacja chemiczna 40% TCA i kwasem kawowym od firmy Clarena.

Zestaw zabiegowy Frozen Frappe Peel Set jest to starannie skomponowany komplet produktów potrzebnych do wykonania pełnego zabiegu eksfoliacji ablacyjnej, dodatkowo wzbogacony o produkt przygotowujący skórę naszego klienta w domu. Kwas TCA, czyli kwas trójchlorooctowy jest pochodną kwasu octowego, wywołuje silny efekt złuszczania naskórka oraz pobudza syntezę kolagenu, a w połączniu z odmładzającym kwasem kawowym i nadtlenkiem wodoru rozjaśnia koloryt skóry, zwęża ujścia gruczołów łojowych i redukuje zmarszczki. Peeling TCA jest najsilniejszym kwasem organicznym stosowanym do zabiegów kosmetycznych. Zabieg polecany jest szczególnie dla skóry z objawami fotostarzenia lub z bliznami potrądzikowymi.


Dla kogo :

Zmarszczki, plamy, blizny i przebarwienia stanowią najczęstsze problemy skóry dojrzałej. Metod walki z nimi jest wiele: od zapobiegającej ich powstawaniu pielęgnacji domowej po bardzo inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Można jednak walczyć z problemami skóry w wypośrodkowany sposób, wybierając metodę skuteczną, dającą szybkie efekty lecz nie tak bardzo inwazyjną jak ingerencja medyczna. Taki ,,złoty środek’’ stanowią zabiegi eksfoliujące skórę, wykorzystujące działanie kwasów.

Wskazania

przebarwienia,
trądzik pospolity (wykwity niezapalne),
zmiany potrądzikowe,
nadmierne rogowacenie,
powierzchowne zmarszczki,
objawy fotostarzenia,
poprawa napięcia, struktury i kolorytu skóry.
Przeciwskazania

ciaza,
karmienie piersią,
choroby autoimmunologiczne, zapalne skóry,
choroby nowotworowe,
infekcje bakteryjne i wirusowe,
leczenie światłem i izotretynoiną,
zabiegi chirurgiczne twarzy,
alergia na substancje złusczające
skłonność do bliznowców (keloidów).

Zabieg złuszczania można powtarzać co 30-40 dni.